Православные храмы

Свято-Воскресенский храм Флоровского монастыря

В комплексе сооружений Флоровского монастыря этот храм считался…

Храм равноапостольного князя Владимира и преподобной Евфросинии Полоцкой (на Владимирском рынке)

Первоначально деревянный храм в честь святого равноапостольного князя…

Покровский храм в Бортничах

Приходская церковь села Бортничи. Деревянная церковь в селе Бортничи,…
Публикации

В 2003 году Свято-Вознесенской Демеевской церкви Киева исполнилось 120 лет

После отмены крепостного права в 1861 г. начался новый период в истории…

Психология “Новой Эры”

Сегодня широкое распространение получили чуждые Православию идеи и духовные…

Духовное значение церковной свечи — нашей жертвы Богу

Свечи, которые верующие покупают в храме, чтобы поставить в подсвечники возле…

Святкування Пасхи

Христова Пасха таке велике свято, що православний християнин, почавши святкувати торжество Воскресіння Господнього на пасхальному богослужінні, похристосувавшись у храмі та розговівшись удома, бачить, що пасхальна радість охопила всіх і все, бо люди й природа радіють Воскресінню Христовому.

І в центрі цього торжества — храм, навколо якого збирається багато людей, а з дзвіниці весь день лунає безперервний дзвін. Дзвонять на Великдень усі віруючі, які бажають, а надто молодь і діти. Бо церковний дзвін у день Воскресіння Христового — це найкраща розповідь всьому Всесвіту про велику перемогу Господа над злом.

У дні великодніх свят православний християнин сповіщає про славну перемогу Воскреслого Іісуса Христа своїм близьким та знайомим через христосування з пасхальним вітанням “Христос Воскрес!”, ділячись своїм святковим настроєм.  На Пасху віруючі прагнуть зробити більше добрих справ і, особливо, — милосердних: відвідують хворих, немічних, ув’язнених, щоб донести і до них звістку про пасхальне торжество Церкви. Їхні серця, сповнені невимовної радості, намагаються охопити всіх, поділитися з усіма радістю торжества.

Увечері православні знову збираються до храму на пасхальну вечерню, яка так само, як і пасхальна утреня, здійснюється особливим чином. Виконуються пасхальні піснеспіви, читається Євангеліє про явлення Воскреслого Христа апостолам, осяйно палають свічки, які на Пасху мають особливе значення: їхнє світло нагадує про світло Воскресіння Господнього, яке просвітлює істиною наші душі й серця.

 
Поиск на сайте
Календарь
ukrline.com.ua Rambler's Top100 ya.ts ya.me Mu