Православные храмы

Храм Преображения Господня (в Дарницком районе)

В 2011 году по благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и…

Храм иконы Божией Матери «Знамение» (на ул. Лагерной)

Земля, на которой построена новая церковь, ранее называлась «Дача…

Храм мучениц Веры, Надежды, Любови и матери их Софии (в областной больнице)

Первая Литургия совершена в июне 1999 г. Храм размещается в…
Публикации

“Остров Святых”. История Кипрской Православной Церкви

“Золотисто-зеленый листок, брошенный в море” — так образно назвал свою родину…

Патриарх Александрийский Феодор II

Его Блаженство Феодор II (в миру Николаос Хорефтакис), Патриарх Александрийский…

“...Чтобы Божественная любовь утвердилась в душе твоей”

Преподобный Ефрем родился, вероятно, в самом начале IV века в Низивии — главном…

Святкування Пасхи

Христова Пасха таке велике свято, що православний християнин, почавши святкувати торжество Воскресіння Господнього на пасхальному богослужінні, похристосувавшись у храмі та розговівшись удома, бачить, що пасхальна радість охопила всіх і все, бо люди й природа радіють Воскресінню Христовому.

І в центрі цього торжества — храм, навколо якого збирається багато людей, а з дзвіниці весь день лунає безперервний дзвін. Дзвонять на Великдень усі віруючі, які бажають, а надто молодь і діти. Бо церковний дзвін у день Воскресіння Христового — це найкраща розповідь всьому Всесвіту про велику перемогу Господа над злом.

У дні великодніх свят православний християнин сповіщає про славну перемогу Воскреслого Іісуса Христа своїм близьким та знайомим через христосування з пасхальним вітанням “Христос Воскрес!”, ділячись своїм святковим настроєм.  На Пасху віруючі прагнуть зробити більше добрих справ і, особливо, — милосердних: відвідують хворих, немічних, ув’язнених, щоб донести і до них звістку про пасхальне торжество Церкви. Їхні серця, сповнені невимовної радості, намагаються охопити всіх, поділитися з усіма радістю торжества.

Увечері православні знову збираються до храму на пасхальну вечерню, яка так само, як і пасхальна утреня, здійснюється особливим чином. Виконуються пасхальні піснеспіви, читається Євангеліє про явлення Воскреслого Христа апостолам, осяйно палають свічки, які на Пасху мають особливе значення: їхнє світло нагадує про світло Воскресіння Господнього, яке просвітлює істиною наші душі й серця.

 
Поиск на сайте
Календарь
ukrline.com.ua Rambler's Top100 ya.ts ya.me Mu