Православные храмы

Храм Рождества Пророка Иоанна Предтечи (на территории института Национальной академии внутренних дел)

Храм построен на территории учебно-научного института подготовки…

Введенский обыденный храм (на Теремках-1)

Введенский храм на Теремках-1 — первый (и пока единственный) в…

Храм Успения Пресвятой Богородицы (на Позняках)

Село Позняки упоминается с 1571 г. В XVIII в. в Позняках был построен…
Публикации

Подвиг, достигший небес.

Епископ Валериан (в миру Василий Несторович Рудич) родился 12 апреля 1889 г. по…

“Пребывай в том учении, которое ты принял”. История Болгарской Православной Церкви

Благодатная болгарская земля была заселена с древнейших времен. В VII–V…

Непереможність Божої Правди

“І не бійтеся тих, що вбивають тіло, а душі вбити не можуть; але бійтеся більше…

Світла Седмиця

Пасха у Православній Церкві окрім того, що вона є найурочистішим моментом у житті віруючого, ще й святкується не один лише день, як інші свята, а весь тиждень (слов’янською мовою — “седмицю”, за свою урочистість названу “світлою”).

Вся Світла седмиця — це суцільне свято. Те саме богослужіння і таким саме чином, яким відправлялось у день Пасхи, з незначними змінами повторюється кожен день. Оскільки весь пасхальний тиждень є суцільним святом, піст у середу та п’ятницю відміняється і тому Світла седмиця є загальницею. Але якщо весь пасхальний тиждень — це свято, то звичайно, як і в усі великі свята, православний християнин хо-дить на цю тривалу пасхальну відправу до храму. Завершується святкування Світлої седмиці в пасхальну суботу роздробленням після літургії та роздачею віруючим артосу — освяченого на Пасху хліба, який стояв увесь пасхальний тиждень перед іконостасом. Віруючі споживають артос в ознаменування Божої любові та благовоління до людей.

Традиція святкувати Пасху Христову весь тиждень була встановлена стародавньою Церквою для того, щоб торжество, яке віруючий звідав у перший день Пасхи, могло відчуватися ним упродовж усього тижня. Це переживання дає віруючим можливість хоча б приблизно відчути смак майбутніх благ і вічної радості. Вони ще більше прагнутимуть нетлінних скарбів і протистоятимуть гріху та злу. Але особливо зміцненню сприяє пасхальний настрій у сім’ї, який допомагає душі продовжувати радіти святу Воскресіння Христового і його торжеству.

 
Поиск на сайте
Календарь
ukrline.com.ua Rambler's Top100 ya.ts ya.me Mu