Православные храмы

Храм святителя Николая Мирликийского (в Новобеличском доме престарелых и инвалидов)

Первая служба (молебен с водосвятием) была совершена 8/21 ноября 1997…

Храм Успения Пресвятой Богородицы (на Позняках)

Село Позняки упоминается с 1571 г. В XVIII в. в Позняках был построен…

Храм святителя Николая Мирликийского (Северное кладбище)

Отпевание проходит в ритуальном зале кладбища.
Публикации

“Неусыпный труд все препятствия преодолевает”. История Aмериканской Православной Церкви

После продажи в 1867 г. Аляски Соединенным Штатам подавляющее большинство…

Алексей Хомяков. 200-летие со дня рождения выдающегося русского писателя, философа и общественного деятеля

Алексей Степанович Хомяков относился к тому очень редкому типу людей, которые…

Просвітницька місія Церкви

В актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври 21 січня відбувся…

Світла Седмиця

Пасха у Православній Церкві окрім того, що вона є найурочистішим моментом у житті віруючого, ще й святкується не один лише день, як інші свята, а весь тиждень (слов’янською мовою — “седмицю”, за свою урочистість названу “світлою”).

Вся Світла седмиця — це суцільне свято. Те саме богослужіння і таким саме чином, яким відправлялось у день Пасхи, з незначними змінами повторюється кожен день. Оскільки весь пасхальний тиждень є суцільним святом, піст у середу та п’ятницю відміняється і тому Світла седмиця є загальницею. Але якщо весь пасхальний тиждень — це свято, то звичайно, як і в усі великі свята, православний християнин хо-дить на цю тривалу пасхальну відправу до храму. Завершується святкування Світлої седмиці в пасхальну суботу роздробленням після літургії та роздачею віруючим артосу — освяченого на Пасху хліба, який стояв увесь пасхальний тиждень перед іконостасом. Віруючі споживають артос в ознаменування Божої любові та благовоління до людей.

Традиція святкувати Пасху Христову весь тиждень була встановлена стародавньою Церквою для того, щоб торжество, яке віруючий звідав у перший день Пасхи, могло відчуватися ним упродовж усього тижня. Це переживання дає віруючим можливість хоча б приблизно відчути смак майбутніх благ і вічної радості. Вони ще більше прагнутимуть нетлінних скарбів і протистоятимуть гріху та злу. Але особливо зміцненню сприяє пасхальний настрій у сім’ї, який допомагає душі продовжувати радіти святу Воскресіння Христового і його торжеству.

 
Поиск на сайте
Календарь
ukrline.com.ua Rambler's Top100 ya.ts ya.me Mu