Православные храмы

Храм Воздвижения Креста Господня (на Пироговском кладбище)

В 1744 г. живший в пещере при Китаевой пустыни монах Досифей (преп.…

Храм равноапостольного великого князя Владимира (в 18‑й больнице, на бульваре Шевченко)

Киевский Императорский Университет св. Владимира (современное…

Храм блаженной Ксении Петербургской (в Дарницком районе)

19 февраля 2011 года по благословению Блаженнейшего Митрополита…
Публикации

Нет на Руси для русского художника святее и плодотворнее дела, как украшение храма.

Жизнь и творчество выдающегося русского художника В. М. Васнецова тесно связаны…

Богатство и бедность

На вопросы читателей отвечает Блаженнейший Владимир, Митрополит Киевский и всея…

Мир, где все возможно. награждение победителей Всеукраинского православного конкурса детского творчества

26 октября 2006 г. по благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви…

Материнський Покров

Скільки психологічної глибини, скільки радості у святі Покрова Пресвятої Богородиці! Саме слово, яким назване свято, і його священний зміст сповнені якоюсь особливою теплотою, любов’ю і надією.

Як радісно буває мандрівнику, який під час своєї тривалої подорожі зазнає багатьох випробувань, скорбот і злиднів, усвідомлювати, що в нього є десь на землі притулок, до якого він повернеться, де зустріне співчуття і любов, де зможе справді відпочити. Така людина ще з більшим терпінням, з подвійною енергією звершує свій важкий шлях, намагається подолати усі перешкоди, що зустрічаються у подорожі. Довгий і нелегкий шлях проходить у своєму житті кожен християнин. Скільки на цьому шляху потрібно сили й енергії, скільки боротьби із самим собою, зі своїми пристрастями, зі своїми згубними звичками, прикростями і тужіннями. І от серед усього цього — світлий покров Богоматері, теплота Її материнської любові.

Людина, яка знає, що потрапить до рідної матері, радіє, тому що ніхто інший не здатен так зрозуміти, так вислухати, так поспівчувати і допомогти, як рідна мати. Ми маємо рідну Матір — Преблагословенну Діву Марію, перед Якою кожне християнське серце здатне відкритися з радістю, з повною довірою, зі світлою надією. Вона була і залишається на всі часи Матір’ю кожній людині і всьому людству взагалі. Вона відає про турботи і хвилювання кожної матері на землі, Їй близькі наші нестатки й уболівання, хвороби і труднощі, якими обтяжений кожен з нас, Її син чи дочка.

У хвилини, коли християнське серце під святим покровом Богоматері знаходить для себе захист, надію і розраду, хочеться безупинно закликати Її, теплу Заступницю світу холодного: “Покрый, соблюди и сохрани, принеси молитвы Сыну Твоему и Богу нашему, да спасет Тобою души наши”.

Кожна молитва, братія і сестри, звернена до Божої Матері з щирістю і світлим почуттям, не залишається непочутою. Пресвята Богородиця завжди у відповідь поспішає обрадувати засмучених, підтримати пропащих, підняти занепалих, укріпити знемагаючих, врятувати тих, що гинуть, радуватися з радіючими. Їй дана благодать молитися за нас. Тільки б ми пам’ятали про це, вірували в це і частіше від усієї душі і від усього серця зверталися до Неї: “Радуйся, Радосте наша, покрый нас от всякого зла честным Твоим омофором”. Амінь.

Проповідь Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України

 
Поиск на сайте
Календарь
ukrline.com.ua Rambler's Top100 ya.ts ya.me Mu