Православные храмы

Храмы Богоявления и Жен-Мироносиц (на Позняках)

Первый молебен был отслужен на Пасху, 29 марта/11 апреля 2004 г.…

Введенский и храм на Подоле (с пределом благоверного князя Александра Невского)

В течение десяти веков с этого места возносились к Богу молитвы о…

Храм Рождества Христова и храм Всех святых, в земле русской просиявших, на Сырце

По инициативе и с помощью прихожан храма святителя Михаила, первого…

Публикации

Святая благоверная царица Тамара

Святая Тамара Великая родилась около 1165 г. Она происходила из древней…

Кто такие “штунды”, об их “церкви” и Церкви Христовой “...имеющие вид благочестия, силы же его отрекшиеся”

В простонародном лексиконе очень часто проскакивает слово “штунда”, “штундист”,…

Боевое Крещение

Православная Церковь прославляет жен-мироносиц — женщин, которые в самые…
Як відомо, у 1918 році в Росії запровадили так званий новий (григоріанський) стиль, і усі свята і події почали відзначати за нововведеним календарем. Так з’явилися “Новий рік” — в останній, найбільш строгий тиждень Різдвяного посту, і старий “Новий рік” — у ніч з 13 на 14 січня. Цілком зрозуміло, що ця реформа була антицерковною.

Неодноразово доводилося чути про те, що православні, які живуть за старим стилем, — відсталі люди, адже увесь світ давно живе за сучасним календарем. Обговорення всіх наслідків цього сумнівного нововведення — тема для окремої статті. Наведемо визначення Священного Синоду Православної Церкви від 17 лютого 1997 року: “В нашому церковному і суспільному середовищі юліанський календар (старий стиль) ототожнюється з частиною національної духовної традиції, прихильність до якої стала нормою релігійного життя мільйонів людей. У зв’язку з цим питання про зміну календаря в нашій Церкві не постає”.

Повернемося до окремого випадку — святкування Нового року. З’явилося це свято в Росії за примхою Петра I. Саме він скасував патріаршество на Русі, намагаючись підсилити свою владу. Але за часів Петра I Новий рік, як відомо, наставав після посту, після Різдва Христового, хоча вже тоді це свято порушувало традиційно сформований селянський землеробський календар.

Церковний Новий рік — 1 (14) вересня — день Церковного Новоліття, свято збору врожаю. “Благослови венец лета благости Твоея, Господи, сохраняя в мире град Твой, молитвами Богородицы, и спаси ны”, — так співаємо ми в цей день під час служби в храмі.

А петрівський Новий рік не святкував нічого, окрім астрономічного факту нового місяця, але став провісником лиходійних реформ у російському календарі. Радянський день Нового року, перенесений на православний піст, додав цьому “святу” антирелігійного змісту.

31 грудня починається останній тиждень перед великим святом Різдва Христового, це час покаяння, утриманості і молитви.

Олег ЄФІМОВ

ukrline.com.ua Mu Rambler's Top100 ya.ts ya.me