Православные храмы

Храм святителя Николая Мирликийского бывшего Иорданского монастыря (на Куреневке)

Во времена древней Руси здесь существовал монастырь, а каменный храм…

Храм равноапостольного князя Владимира и преподобной Евфросинии Полоцкой (на Владимирском рынке)

Первоначально деревянный храм в честь святого равноапостольного князя…

Храм святителей Кирилла и Афанасия Александрийских (Кирилловская церковь на Куреневке)

Выдающийся памятник архитектуры и живописи ХII—ХIХ вв. Один из…

Публикации

Православный взгляд на единство Церкви. Флорентийская уния и св. Марк Ефесский

Вопрос единства, воссоединения христиан и ликвидации разделения Восточной и…

Похвала за растрату или за благоразумие? Исторический аспект притчи о неверном управителе

В Евангелии притчи Христовы занимают особое место. Само слово “притча” в…

Почему мы почитаем святые иконы

Церковь Православная заповедует нам не только иметь и благоговейно хранить, но…

Кожного дня свята Православна Церква вшановує святих, які від віку благоугодили Богу. Для чого це робиться?

По-перше, для того, щоб згадуючи святих, ми вчились наслідувати їхні чесноти і зберігали свої душі чистими і непорочними. Адже святі угодники —  це схожі на нас люди, але вони зненавиділи похоті плоті, підкорили плоть духові і оволоділи нею, вони полюбили пильнування, піст і безперестанну молитву. І саме їх нам належить наслідувати, щоб стати друзями Божими і синами Його Царства.

По-друге, для того Свята Церква постійно нагадує нам про святих, щоб ми при потребі звертались до них. Святитель Василій Великий говорить: “ До святих звертається пригнічений, до них приступає той, хто перебуває у радості: перший, щоб вийти зі скрутної обставини, другий — щоб зберегти своє благополуччя. Тут можна зустріти благочестиву жінку, яка молиться за своїх дітей або благає повернення свого чоловіка, який заблукав, або просить для хворого виздоровлення. Нехай ваші прохання, — закінчує свт. Василій Великий,— будуть для святих пристойні”. Таке вшанування святих вселенський учитель схвалює, показуючи, яку силу мають їх молитви.

Нарешті, по-третє, Свята Церква часто вшановує пам’ять святих для того, щоб постійно підтримувати наше духовне спілкування з ними. Чим частіше ми згадуємо святих, тим ближче стаємо до них, чим частіше звертаємось до них, тим більше впевнюємось, що вони — найдорожчі наші наставники, друзі і благодійники. “Пам’ятайте наставників ваших, котрі проповідували вам cлово Боже, і, дивлячись на кончину життя їхнього, наслідуйте віру їх ” ( Євр. 13, 7 ). Отже Свята Церква постійно нагадує нам про святих угодників для того, щоб укріпити нас у вірі, яку вони утверджували прикладом свого життя. Тож давайте прислухатись до повчань Церкви і наслідувати приклад доброчесного життя святих. “Дивлячись на образ їхнього життя, — говорить преподобний Іоанн Дамаскін, — постараймося слідувати їхній вірі, любові, надії, ревності життя, стійкості у стражданнях і терпінні навіть до крові, щоб і нам з ними сподобитись вінків слави”.

ukrline.com.ua Mu Rambler's Top100 ya.ts ya.me