Православные храмы

Храм Воскресения Господня (на Лесном кладбище)

Храм Воскресения Христова действует на территории Лесного кладбища с…

Храм святителя Николая Мирликийского (в 17‑й больнице)

Территория, занимаемая 17‑й больницей, до революции принадлежала…

Публикации

Слово спасительное и слово погибельное

“Аще кто въ слове не согрешаетъ, сей совершенъ мужъ...” (Иак. 3, 2)

Социальная работа — важная часть миссии Церкви в мире

Исполняя свою спасительную миссию Церковь делает это не только в таинствах,…

“Восприими венцы их в Царствии Твоем”. О Таинстве Брака

Брак есть Таинство, в котором, при свободном обещании женихом и невестою перед…

За церковною традицією напередодні кожного свята, тобто ввечері попереднього дня, від-правляється вечірнє богослужіння, яким починається святкування.

Так само й пасхальне богослужіння починається відправою вечерні Воскресінню Христовому у Велику Суботу. Саме в цей день, коли закінчується Страсна седмиця (тиждень), ще в день строгого посту Церква вже починає прославляти Воскресіння Христове. І ці два явища не суперечать одне одному, а навпаки — передбачаються подією Страсної Суботи:  з одного боку, згадується поховання Іісуса Христа та перебування його у гробі, а з іншого, — це вже торжество, бо в цей день святкується славне Христове зішестя до пекла, яким Він розбив володарство диявола над душами померлих і вивів душі праведників з пекла. Це дійсно святкування торжества, яке є передоднем великої перемоги Воскре-сіння Христового.

До того ж піснеспіви Страсної Суботи, про-віщаючи велике торжество, разом із воскресними піснеспівами пасхальної вечерні, ніби підготовляють свято, яке наближається. Вечерня в цей день поєднується з Божественною літургією, яка за вимогою пісного дня здійснюється ввечері. Саме це богослужіння змінює в храмі все. У цей час лунають не лише воскресні піснеспіви. На вечерні спочатку читаються старозавітні пророцтва про Воскресіння Христове і його значення для людства. Потім починається літургія і читається вже з Нового Завіту апостольське слово про значення Воскресіння Господнього для християнина. І перед читанням Євангелія храм змінюється настільки, що в ньому все сповіщає про наближення великого торжества. Священнослужителі, які правили до цього часу в темних ризах, переоблачаються в світлі. Темні облачення на престолі, жертвеннику, аналоях та іконах замінюються на світлі. Усе прикрашається по-святковому. Таке преображення в храмі під час цього богослужіння здійснюється Церквою і для того, щоб зовні передати святковий настрій душ православних віруючих, котрі очікують і готові до зустрічі Воскресіння Христового.

ukrline.com.ua Mu Rambler's Top100 ya.ts ya.me